„To pomysł z kosmosu”. Kosiniak-Kamysz uderza w nowego ministra rolnictwa

Grzegorz Puda, twarz nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, likwidującej polską wieś, jako minister rolnictwa, to jest "pomysł z kosmosu" – podkreślił w czwartek w Sejmie lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
 „To pomysł z kosmosu”. Kosiniak-Kamysz uderza w nowego ministra rolnictwa
PAP/Tomasz Gzell

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w środę nowy skład Rady Ministrów. Do rządu ma wejść m.in. jako wicepremier prezes PiS Jarosław Kaczyński, jako minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek i jako minister rolnictwa Grzegorz Puda.

CZYTAJ TAKŻE: Ardanowski rozstaje się z resortem rolnictwa. „Skoro zdecydowano się na wojnę…”

Odnosząc się do zmian w rządzie, Kosiniak-Kamysz powiedział, że już niewiele go w polityce zaskakuje, ale "PiS ma jednak zdolność, że potrafi zaskoczyć”.

 „Pomysł z kosmosu”

– Minister Puda jest pomysłem iście z kosmosu, twarz, która reprezentuje Sejm, wnioskodawców ws. ustawy likwidującej polską wieś i rolnictwo zostaje ministrem rolnictwa – powiedział lider PSL nawiązując do reprezentowania w Sejmie przez Pudę noweli ustawy o ochronie zwierząt.

– Dobrze, że przyznano się i z nazwy ministerstwa wykreślono rozwój wsi. Do tej pory było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, teraz już nie ma rozwoju wsi, bo jest zwijanie polskiej wsi – ocenił Kosiniak-Kamysz. Według niego nominacja dla Pudy to "działanie prowokacyjne", nie mniejsze niż w przypadku posła Czarnka.

Wejście do rządu Jarosława Kaczyńskiego lider PSL ocenił jako "najlepszy element rekonstrukcji". – Przynajmniej decyzje być może nie będą tak często zapadać na Nowogrodzkiej, tylko w Alejach Ujazdowskich – mówił Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że nie zdziwił go powrót do rządu lidera Porozumienia Jarosława Gowina.

/k

 


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura