REKLAMA

Będzie angielska wersja "Alfabetu Solidarności"

Powstanie angielska wersja "Alfabetu Solidarności" - książki wydanej przez Instytut Dziedzictwa Solidarności pod redakcją Krzysztofa Nowaka. - Jest to kompendium wiedzy o fenomenie tego legendarnego związku - mówi Krzysztof Nowak.
 Będzie angielska wersja

Autorami "Alfabetu Solidarności" są historycy i publicyści, którzy byli świadkami i uczestnikami opisywanych przez siebie zagadnień - Barbara Fedyszak-Radziejowska, Andrzej Horubała, Wojciech Tomczyk, Mateusz Wyrwich a także Jan Pietrzak. Wydany pod koniec grudnia ubiegłego roku "Alfabet Solidarności" powstał z myślą o młodych czytelnikach. Może być dla nich pierwszym przewodnikiem po historii Solidarności, napisanym w swobodnej formie.

Autorzy "Alfabetu Solidarności" pokazują, że historia Solidarności daje wiarę w sens walki o niepodległe państwo, w sens patriotyzmu. - To dobrze, że dzięki opracowywanej w Instytucie Dziedzictwa Solidarności angielskiej wersji książki, tę historię poznają także ludzie mówiący innym językiem niż polski - podkreśla Krzysztof Nowak. Poinformował też, iż "Alfabet Solidarności" został sfinansowany przez Ministerstwo Kultury i jest dostępny za darmo. Książkę można ściągnąć ze stron Instytutu Dziedzictwa Solidarności jako e-book bez żadnych opłat. - Biblioteki i instytucje, które są zainteresowane wersją papierową książki mogą zgłosić się do Instytutu - wyjaśnił Krzysztof Nowak.


Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura