[Tylko u nas] Waldemar Krysiak: Irytuje mnie i aktywizm LGBT i "prafcifa prafica"

Długo zastanawiałem się, czy ten tekst napisać. Jeżeli coś lubię, staram się nie szukać dziury w całym. Jeżeli coś jest mi ważne, staram się być pozytywny. I akurat bardzo lubię miejsce, które kilka lat temu znalazłem wśród polskiej centro-prawicy. I bardzo zależy mi – jeżeli polityczne trendy polskie i światowe się nie zmienią – na jej wygranej prawicy w nadchodzących dekadach. Nie chcę, innymi słowy, żeby „lewactwo nas zalało”. Jest jednak takie zjawisko na prawicy, które mnie irytuje. Które – moim zdaniem – osobom konserwatywnym szkodzi. To zjawisko to „prafcifa prafica”.
megafon [Tylko u nas] Waldemar Krysiak: Irytuje mnie i aktywizm LGBT i
megafon / Pixabay.com

Mam teraz 30 lat. Do około 25 roku życia byłem tęczowym, lewicowym aktywistą, dumnie działającym dla organizacji LGBT. Oznacza to, że większość swojego życia NIENAWIDZIŁEM prawicy. Nawet, kiedy jeszcze nie byłem w organizacji LGBTQWERTY, żywiłem przekonanie, że muszę nienawidzić prawicy, bo jestem gejem. Bo prawica „nienawidzi wolności” - tak myślałem, Bo prawica to „przemocowe osiłki”. Bo „to homofoby”.

I – wtedy, kilkanaście lat temu – możliwe, że część z tego... była nawet prawdą. Polska, kiedy ja miałem 18 lat, była innym miejscem. Świat był wtedy innym miejscem. I kiedy ja, bardzo ze swojego buntu zadowolony, pierwszy raz jako pełnoletni człowiek – nie uważałem się wtedy za Polaka, bo konceptem narodu gardziłem – paradowałem na swojej pierwszej Paradzie Równości, to bliżej nieokreśleni „kibole” próbowali nas bić. W naszą stronę leciały kamienie i jajka. Kilka z nich minęło mnie o włos. W konserwatywnych mediach zaś – wtedy LGBT jako zbitek nie istniało – członkowie Ligi Polskich Rodzin otwarcie mówili o tym, że są wrogami „p*dałów”. I nikt z osób konserwatywnych przeciwko temu nie protestował. To utwierdzało mnie w przekonaniu, że naturalnym dla mnie towarzystwem – na wieki wieków amen! - jest lewica. W swoim własnym sumieniu podpisałem wtedy tęczowy cyrograf z lewackim diabłem. 'Niech tylko ta prawica zostanie zniszczona, a na zawsze będę twój!” - obiecałem w wyobraźni. Podobnie jak legendarny Twardowski za młodu, i ja nie wiedziałem jeszcze, że kiedyś będę się z tym diabłem siłował, próbując się mu wyrwać. U mnie brakowało tylko lotu na Księżyc.

Był za to inny lot – i upadek. Upadek związany z rozczarowaniami. Ja byłem coraz starszy, a lewicowe dogmaty miały coraz mniej sensu. Nie dawały szczęścia. Obiecano mi bliżej nieokreślone wyzwolenie, a dano jedyne hedonizm i jego gorzki posmak. Z parady na paradę, zacząłem zastanawiać się, na ile są one walką o tolerancję, a na ile promocją różnych fetyszy i wypaczeń. Z każdym lewicowym politykiem zaznawałem coraz większego rozczarowania – ciągle okazywało się, że „ograniczone umysłowo prymitywy”, których doszukiwałem się na prawicy, zajmowały raczej pierwsze miejsca w lewicowych partiach, wiecach progresywnych młodzieżówek i wśród tęczowych aktywistów, moich kolegów. Ostatecznie dane mi było zaznać też samotności, bo mimo rzekomej „solidarności osób nieheteronormatywnych”, gdy umarł mój ojciec, ja zostałem sam z pustką i depresją, a moich kolegów po orientacji interesowało tylko to, czy pójdę z nimi na łóżka. Na sam koniec zaznałem i wykluczenia, szczerzej znanego jako lewicowa tolerancja. A zaznałem go dlatego, bo zacząłem sprzeciwiać się pomysłom, że komunizm był dobry, że socjalizm może działać, że wysokie podatki to dobro i że trzeba karać bogatych. Zrozumiawszy, że nie jestem już lewakiem, zostałem też sam.

Nie chce więc krytykować prawicy, bo to na niej znalazłem kilka lat temu swoje miejsce. Tu mogłem wreszcie poznać ludzi, którzy mieli ambitniejsze cele w życiu, niż wieczne imprezowanie. To centro-prawica umożliwiła mi myślenie w zdrowych kategoriach, które zastąpiły te prymitywne, neomarksistowskie, tak popularne wśród mniejszości prawdziwych i zmyślonych. To na prawicy mogłem na głos powiedzieć takie oczywistości jak „są tylko dwie płcie” i nikt mnie za to nie atakował.

Kiedy więc krytykuję prawicę, robię to niechętnie. Dzisiaj jednak muszę to zrobić, bo boję się, że prawica przegra, a da się tego, przynajmniej częściowo uniknąć.

Prafcifa prafica

Kiedy kilka lat temu miałem swój pierwszy występ w wRealu, nie powiedziałem nic szokującego. Powiedziałem bowiem, że mimo że sam katolikiem nie jestem – nie można być aktywnym gejem i katolikiem, uważam – to kibicuję Kościołowi. Większość jego wartości uważam za dobre i budujące, i świat bez Kościoła, bez Jezusa, byłby okropnym miejscem. Powiedziałem, że wierzę w Boga, że rodzina składająca się z matki i ojca jest optymalnym otoczeniem dla rozwoju dziecka. Powiedziałem, że zgadzam się, że są tylko dwie płcie. Że socjalizm, komunizm i rewolucja marksistowska to zbiory kretyńskich idei. Że wolność sumienia, wyznania i słowa są esencjalne dla istnienia narodu. Że jestem patriotą.

Ale powiedziałem też, że nie mam problemu z moim homoseksualizmem. Że nigdy nie miałem i że nie interesują mnie żadne terapie, choć – tak długo, jak nie są farmakologiczne i sprzeczne z nauką – nigdy bym ich nie zabronił. Powiedziałem, że gdybym miał partnera, chciałbym móc odwiedzić go w szpitalu, dać mu po mnie bez absurdalnych podatków dziedziczyć i – gdyby Bóg zabrał go pierwszego z tego świata – chciałbym mieć prawo do jego pochówku. To wystarczyło, by – oprócz hejtu lewicowego – spotkał mnie też hejt prawicowy. Hejt „prafciwej praficy”.

„Ta rozmowa to promocja dewiacji! P*dały wypi*rdalać! Co za szambo! Prawak musi być hetero, normalny!” - takie i inne, podobne komentarze czytałem później pod moją rozmową z Jakubem Zgierskim, który wywiad prowadził. Takie komentarze i dziesiątki żartów o seksie analnym. Seksu analnego ja nawet nie wspomniałem na wizji.

„No, dobrze, homoseksualizm to drażliwy dla wielu temat!” – ktoś powie - „Przez to były te komentarze!”. To nieprawda. Podobne komentarze kierowane były wobec Jakuba, heteroseksualnego, dla mnie (do dziś!) z natury konserwatywnego antykomunisty, który już wtedy od lat działał na rzecz prawicy i jej zwolenników. „Zgierski jest podobno jaroszem, to jakieś zboczenie!”, „Ma długie włosy, jak baba!”, „Pewnie sam jest homo-niewiadomo!”. Tak o kimś, kto codziennie poświęcał lwią część swojego dnia na walkę z marksizmem, pisali... No, właśnie, kto? Prawicowcy? Osoby konserwatywne? Czy może żal-byczki, no-lajfy, wredne trolle? A wszyscy identyfikowali się jako ta PRAWDZIWA PRAWICA.

I ten problem „prafcifej praficy” istnieje. Istnieje pewna grupa osób, która podbija swoją karierę na zawłaszczaniu dla siebie prawa do decydowania, kto jest prawakiem, a kto nie. I oczywiście są nimi tylko oni i ich bardzo wąska grupka przyjaciół. Wszyscy inni to „głupie baby”, „dewianci”, zdrajcy, Żydzi i masoni, i komuchy.

Ta grupa, prafcifa prafica, jest grupą nieliczną, jednak bardzo głośną i skutecznie odstraszającą dla wszystkich, którzy nie są radykałami pewnych nurtów politycznych. To grupa, która skutecznie denerwuje ludzi, którzy chcą pomóc biednym rodzinom, którzy słyszą, że są lewacką zarazą, bo walczą o dotację dla osób wielodzietnych. „Jeżeli mogę być prawakiem tylko, jeżeli uważam podatki za kradzież, to ja podziękuję!” - myślą takie osoby. To grupa, która ubliża kobietom, bo traktuje je wszystkie, kolektywnie z góry. Żadne kobiety wszak „nie nadają się do polityki” ,według nich. I prafcifa prafica to grupa, która przez lata odstraszała mnie od prawicy, bo była tak głośna, że ja brałem ją za CAŁĄ prawicę. To prafcifa prafica przez lata popychała mnie w ramiona lewicy. Dopiero gdy zrozumiałem, że jest to dzwon głośny, ale mniejszy, niż sugeruje jego echo, przestałem być lewakiem.

Nie chcę też zbytnio narzekać. Sytuacja bardzo poprawiła się w ostatnich latach. Kiedy mam z kimś wywiad, nie widzę już prawie dennych żartów o seksie analnym. Ludzie o wiele bardziej skupiają się na tym, co mówię i to mnie cieszy. Nawet dzisiaj jednak ktoś pozostawił jakiś chamski komentarz pod postem Dariusza Mateckiego, z którym nagraliśmy rozmowę przeciwko ideologii LGBT i marksistom kulturowym. W komentarzu nieuprzejmego pana byłem – znowu! - dewiantem.

Ktoś, kto prawdopodobnie nigdy realnie nie zrobił dla prawicy nic, wyzywał mnie i jednocześnie wywyższał się wobec Mateckiego, który w miesiąc dla środowiska konserwatywnego zrobi więcej, niż autor komentarza przez całe życie.

Non possumus

Nie będę też nikomu mydlił oczu! Rozumiem, dlaczego część osób konserwatywnych dziwnie reaguje na gejów. Dziwnie reaguje na kobiety, na mniejszości. Powodem tych reakcji jest strach o powolne, ale tak duże zmiany ideologiczne. Zmiany, które za bardzo by prawicę zmieniły. Które uczyniłyby z niej coś nie do poznania, coś... co nie byłoby prawicą. Gotowanie żaby - tak się na to mówi. Non possumus! - "Nie pozwolimy!", odpowiada prawica.

To słuszne pytanie, na ile prawica powinna zajmować się tematem orientacji, skoro uważa seksualność za sprawę prywatną, za publiczne tabu. To do ustalenia, na ile powinno się gloryfikować rolę „polityczki” w stosunku do roli matki, którą prawica uznaje za tak ważną w życiu kobiet. I to jasne dla mnie, że osoby konserwatywne są sceptyczne wobec wszelakich mniejszości, skoro idea jedności narodowej jest noszona na prawicowych sztandarach.

Ale świat nie jest zero-jedynkowy. Świat nie dzieli się na 100% prawaków i 100% lewiznę. Poglądy polityczne to, w przeciwieństwie do płci, spektrum i tak długo, jak zgadzamy się w większości rzeczy, możemy razem współpracować.

A współpraca będzie nam niedługo bardzo potrzebna. Badania pokazują, że Polaków w wieku 18-24, deklarujących poglądy lewicowe, jest dzisiaj 30%. Wśród niepełnoletnich nastolatków ten odsetek jest jeszcze wyższy i wszystko wskazuje na to, że te tendencje będą się utrzymywać nawet w młodszych pokoleniach. Innymi słowy, idzie na nas taka fala lewactwa, jakiej Polska nie widziała od dekad. Możliwe, że widziała nigdy.

Jeżeli nie przestaniemy się wzajemnie wykluczać, przegramy. Teraz jeszcze łatwo prawicy kręcić nosem na wszystkie nietypowe konserwy. Kiedy za kilka lat prawica znajdzie się w mniejszości, sytuacja się zmieni. Wtedy krzyczenie „non possumus!” nic już nikomu nie da.  


 

POLECANE
Co dalej z Polską 2050? Nowy sondaż nie pozostawia złudzeń z ostatniej chwili
Co dalej z Polską 2050? Nowy sondaż nie pozostawia złudzeń

Partia Polska 2050 Szymona Hołowni stoi dziś przed poważnymi dylematami. Jesienne wydarzenia polityczne i zbliżający się kongres ugrupowania zbiega się z wyraźnym spadkiem zaufania społecznego oraz niepokojącymi problemami płynącymi z samej partii.

Ukraińskie służby zlikwidowały dwoje agentów Rosji. Wpadli po zabójstwie pułkownika z ostatniej chwili
Ukraińskie służby zlikwidowały dwoje agentów Rosji. Wpadli po zabójstwie pułkownika

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała w niedzielę, że jej funkcjonariusze w ramach operacji specjalnej zlikwidowali agentów rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa, którzy w czwartek w Kijowie dokonali zabójstwa pułkownika SBU Iwana Woronycza.

Koniec burzy w Pałacu Buckingham? Zaskakujące doniesienia Wiadomości
Koniec burzy w Pałacu Buckingham? Zaskakujące doniesienia

Zbliżające się Igrzyska Invictus, które odbędą się w 2027 roku w Birmingham, mogą stać się okazją do przełamania lodów w relacjach między księciem Harrym a rodziną królewską. Dyrektor generalna igrzysk, Helen Helliwell, wyraziła nadzieję, że na wydarzeniu pojawią się członkowie monarchii.

Niemieckie sądy uderzają w proceder podrzucania migrantów krajom sąsiednim, w tym Polsce tylko u nas
Niemieckie sądy uderzają w proceder podrzucania migrantów krajom sąsiednim, w tym Polsce

Słynny już wyrok sądu administracyjnego w Berlinie z początku czerwca tego roku w sprawie Somalijczyków zawróconych do Polski przez niemiecką policję nie będzie ostatnim tego typu. Niemieckie media i organizacje wspierające migrantów informują o kolejnych sprawach toczących się przed niemieckimi sądami. Skargi na zaostrzoną politykę migracyjną Berlina składają też Afgańczycy, którym jeszcze za rządu Olafa Scholza obiecano wjazd na terytorium Niemiec w ramach programu ochrony po przejęciu władzy przez talibów.

Dramat podczas turnieju tenisowego w Poznaniu. W hotelu miało dość do gwałtu na 15-latce z ostatniej chwili
Dramat podczas turnieju tenisowego w Poznaniu. W hotelu miało dość do gwałtu na 15-latce

Do wstrząsających wydarzeń miało dojść, jak podaje dziennik "Rzeczpospolita", podczas turnieju tenisowego w Poznaniu. Niespełna 15-letnią zawodniczkę miał zgwałcić 16-letni kolega.

Nowe informacje ws. nożownika z Tarnowa z ostatniej chwili
Nowe informacje ws. nożownika z Tarnowa

Mężczyzna podejrzewany o zaatakowanie w piątek wieczorem w centrum Tarnowa 17-latka zgłosił się na komisariat i przyznał do winy. Służby planują przesłuchać także poszkodowanego, który leży w szpitalu w stanie niezagrażającym życiu.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Autorzy książki ujawniają, co mogło przeszkodzić w śledztwie Wiadomości
Zaginięcie Iwony Wieczorek. Autorzy książki ujawniają, co mogło przeszkodzić w śledztwie

Dziennikarz śledczy Mikołaj Podolski, współautor książki „Zaginiona Iwona Wieczorek. Koniec kłamstw”, podsumowuje najważniejsze powody, przez które - jego zdaniem - sprawa zaginięcia 19-latki do dziś nie została rozwiązana. Choć od lipca 2010 roku minęło już 15 lat, wciąż nie wiadomo, co dokładnie wydarzyło się tamtej nocy w Gdańsku.

Ważne doniesienia z granicy polsko-niemieckiej Wiadomości
Ważne doniesienia z granicy polsko-niemieckiej

Ponad 11,5 tys. osób skontrolowała minionej doby straż graniczna na przejściach granicznych z Niemcami. Czterem osobom odmówiono prawa wjazdu do Polski – podał w niedzielę PAP ppor. SG Konrad Szwed z biura prasowego Komendy Głównej SG.

Komunikat dla mieszkańców Kielc Wiadomości
Komunikat dla mieszkańców Kielc

ZTM w Kielcach ogłosił konkurs na projekt malowania zewnętrznego autobusów oraz wzoru graficznego tapicerki siedzeń nowych elektrycznych autobusów w mieście. Projekty można zgłaszać do 4 sierpnia.

Nie żyje legendarny reżyser Wiadomości
Nie żyje legendarny reżyser

W wieku 76 lat zmarł Janusz Wiśniewski - ceniony reżyser teatralny, scenograf, autor grafik i plakatów, przez lata związany z Teatrem Nowym w Poznaniu. Wiadomość o jego śmierci przekazała w sobotę 12 lipca 2025 roku poznańska instytucja.

REKLAMA

[Tylko u nas] Waldemar Krysiak: Irytuje mnie i aktywizm LGBT i "prafcifa prafica"

Długo zastanawiałem się, czy ten tekst napisać. Jeżeli coś lubię, staram się nie szukać dziury w całym. Jeżeli coś jest mi ważne, staram się być pozytywny. I akurat bardzo lubię miejsce, które kilka lat temu znalazłem wśród polskiej centro-prawicy. I bardzo zależy mi – jeżeli polityczne trendy polskie i światowe się nie zmienią – na jej wygranej prawicy w nadchodzących dekadach. Nie chcę, innymi słowy, żeby „lewactwo nas zalało”. Jest jednak takie zjawisko na prawicy, które mnie irytuje. Które – moim zdaniem – osobom konserwatywnym szkodzi. To zjawisko to „prafcifa prafica”.
megafon [Tylko u nas] Waldemar Krysiak: Irytuje mnie i aktywizm LGBT i
megafon / Pixabay.com

Mam teraz 30 lat. Do około 25 roku życia byłem tęczowym, lewicowym aktywistą, dumnie działającym dla organizacji LGBT. Oznacza to, że większość swojego życia NIENAWIDZIŁEM prawicy. Nawet, kiedy jeszcze nie byłem w organizacji LGBTQWERTY, żywiłem przekonanie, że muszę nienawidzić prawicy, bo jestem gejem. Bo prawica „nienawidzi wolności” - tak myślałem, Bo prawica to „przemocowe osiłki”. Bo „to homofoby”.

I – wtedy, kilkanaście lat temu – możliwe, że część z tego... była nawet prawdą. Polska, kiedy ja miałem 18 lat, była innym miejscem. Świat był wtedy innym miejscem. I kiedy ja, bardzo ze swojego buntu zadowolony, pierwszy raz jako pełnoletni człowiek – nie uważałem się wtedy za Polaka, bo konceptem narodu gardziłem – paradowałem na swojej pierwszej Paradzie Równości, to bliżej nieokreśleni „kibole” próbowali nas bić. W naszą stronę leciały kamienie i jajka. Kilka z nich minęło mnie o włos. W konserwatywnych mediach zaś – wtedy LGBT jako zbitek nie istniało – członkowie Ligi Polskich Rodzin otwarcie mówili o tym, że są wrogami „p*dałów”. I nikt z osób konserwatywnych przeciwko temu nie protestował. To utwierdzało mnie w przekonaniu, że naturalnym dla mnie towarzystwem – na wieki wieków amen! - jest lewica. W swoim własnym sumieniu podpisałem wtedy tęczowy cyrograf z lewackim diabłem. 'Niech tylko ta prawica zostanie zniszczona, a na zawsze będę twój!” - obiecałem w wyobraźni. Podobnie jak legendarny Twardowski za młodu, i ja nie wiedziałem jeszcze, że kiedyś będę się z tym diabłem siłował, próbując się mu wyrwać. U mnie brakowało tylko lotu na Księżyc.

Był za to inny lot – i upadek. Upadek związany z rozczarowaniami. Ja byłem coraz starszy, a lewicowe dogmaty miały coraz mniej sensu. Nie dawały szczęścia. Obiecano mi bliżej nieokreślone wyzwolenie, a dano jedyne hedonizm i jego gorzki posmak. Z parady na paradę, zacząłem zastanawiać się, na ile są one walką o tolerancję, a na ile promocją różnych fetyszy i wypaczeń. Z każdym lewicowym politykiem zaznawałem coraz większego rozczarowania – ciągle okazywało się, że „ograniczone umysłowo prymitywy”, których doszukiwałem się na prawicy, zajmowały raczej pierwsze miejsca w lewicowych partiach, wiecach progresywnych młodzieżówek i wśród tęczowych aktywistów, moich kolegów. Ostatecznie dane mi było zaznać też samotności, bo mimo rzekomej „solidarności osób nieheteronormatywnych”, gdy umarł mój ojciec, ja zostałem sam z pustką i depresją, a moich kolegów po orientacji interesowało tylko to, czy pójdę z nimi na łóżka. Na sam koniec zaznałem i wykluczenia, szczerzej znanego jako lewicowa tolerancja. A zaznałem go dlatego, bo zacząłem sprzeciwiać się pomysłom, że komunizm był dobry, że socjalizm może działać, że wysokie podatki to dobro i że trzeba karać bogatych. Zrozumiawszy, że nie jestem już lewakiem, zostałem też sam.

Nie chce więc krytykować prawicy, bo to na niej znalazłem kilka lat temu swoje miejsce. Tu mogłem wreszcie poznać ludzi, którzy mieli ambitniejsze cele w życiu, niż wieczne imprezowanie. To centro-prawica umożliwiła mi myślenie w zdrowych kategoriach, które zastąpiły te prymitywne, neomarksistowskie, tak popularne wśród mniejszości prawdziwych i zmyślonych. To na prawicy mogłem na głos powiedzieć takie oczywistości jak „są tylko dwie płcie” i nikt mnie za to nie atakował.

Kiedy więc krytykuję prawicę, robię to niechętnie. Dzisiaj jednak muszę to zrobić, bo boję się, że prawica przegra, a da się tego, przynajmniej częściowo uniknąć.

Prafcifa prafica

Kiedy kilka lat temu miałem swój pierwszy występ w wRealu, nie powiedziałem nic szokującego. Powiedziałem bowiem, że mimo że sam katolikiem nie jestem – nie można być aktywnym gejem i katolikiem, uważam – to kibicuję Kościołowi. Większość jego wartości uważam za dobre i budujące, i świat bez Kościoła, bez Jezusa, byłby okropnym miejscem. Powiedziałem, że wierzę w Boga, że rodzina składająca się z matki i ojca jest optymalnym otoczeniem dla rozwoju dziecka. Powiedziałem, że zgadzam się, że są tylko dwie płcie. Że socjalizm, komunizm i rewolucja marksistowska to zbiory kretyńskich idei. Że wolność sumienia, wyznania i słowa są esencjalne dla istnienia narodu. Że jestem patriotą.

Ale powiedziałem też, że nie mam problemu z moim homoseksualizmem. Że nigdy nie miałem i że nie interesują mnie żadne terapie, choć – tak długo, jak nie są farmakologiczne i sprzeczne z nauką – nigdy bym ich nie zabronił. Powiedziałem, że gdybym miał partnera, chciałbym móc odwiedzić go w szpitalu, dać mu po mnie bez absurdalnych podatków dziedziczyć i – gdyby Bóg zabrał go pierwszego z tego świata – chciałbym mieć prawo do jego pochówku. To wystarczyło, by – oprócz hejtu lewicowego – spotkał mnie też hejt prawicowy. Hejt „prafciwej praficy”.

„Ta rozmowa to promocja dewiacji! P*dały wypi*rdalać! Co za szambo! Prawak musi być hetero, normalny!” - takie i inne, podobne komentarze czytałem później pod moją rozmową z Jakubem Zgierskim, który wywiad prowadził. Takie komentarze i dziesiątki żartów o seksie analnym. Seksu analnego ja nawet nie wspomniałem na wizji.

„No, dobrze, homoseksualizm to drażliwy dla wielu temat!” – ktoś powie - „Przez to były te komentarze!”. To nieprawda. Podobne komentarze kierowane były wobec Jakuba, heteroseksualnego, dla mnie (do dziś!) z natury konserwatywnego antykomunisty, który już wtedy od lat działał na rzecz prawicy i jej zwolenników. „Zgierski jest podobno jaroszem, to jakieś zboczenie!”, „Ma długie włosy, jak baba!”, „Pewnie sam jest homo-niewiadomo!”. Tak o kimś, kto codziennie poświęcał lwią część swojego dnia na walkę z marksizmem, pisali... No, właśnie, kto? Prawicowcy? Osoby konserwatywne? Czy może żal-byczki, no-lajfy, wredne trolle? A wszyscy identyfikowali się jako ta PRAWDZIWA PRAWICA.

I ten problem „prafcifej praficy” istnieje. Istnieje pewna grupa osób, która podbija swoją karierę na zawłaszczaniu dla siebie prawa do decydowania, kto jest prawakiem, a kto nie. I oczywiście są nimi tylko oni i ich bardzo wąska grupka przyjaciół. Wszyscy inni to „głupie baby”, „dewianci”, zdrajcy, Żydzi i masoni, i komuchy.

Ta grupa, prafcifa prafica, jest grupą nieliczną, jednak bardzo głośną i skutecznie odstraszającą dla wszystkich, którzy nie są radykałami pewnych nurtów politycznych. To grupa, która skutecznie denerwuje ludzi, którzy chcą pomóc biednym rodzinom, którzy słyszą, że są lewacką zarazą, bo walczą o dotację dla osób wielodzietnych. „Jeżeli mogę być prawakiem tylko, jeżeli uważam podatki za kradzież, to ja podziękuję!” - myślą takie osoby. To grupa, która ubliża kobietom, bo traktuje je wszystkie, kolektywnie z góry. Żadne kobiety wszak „nie nadają się do polityki” ,według nich. I prafcifa prafica to grupa, która przez lata odstraszała mnie od prawicy, bo była tak głośna, że ja brałem ją za CAŁĄ prawicę. To prafcifa prafica przez lata popychała mnie w ramiona lewicy. Dopiero gdy zrozumiałem, że jest to dzwon głośny, ale mniejszy, niż sugeruje jego echo, przestałem być lewakiem.

Nie chcę też zbytnio narzekać. Sytuacja bardzo poprawiła się w ostatnich latach. Kiedy mam z kimś wywiad, nie widzę już prawie dennych żartów o seksie analnym. Ludzie o wiele bardziej skupiają się na tym, co mówię i to mnie cieszy. Nawet dzisiaj jednak ktoś pozostawił jakiś chamski komentarz pod postem Dariusza Mateckiego, z którym nagraliśmy rozmowę przeciwko ideologii LGBT i marksistom kulturowym. W komentarzu nieuprzejmego pana byłem – znowu! - dewiantem.

Ktoś, kto prawdopodobnie nigdy realnie nie zrobił dla prawicy nic, wyzywał mnie i jednocześnie wywyższał się wobec Mateckiego, który w miesiąc dla środowiska konserwatywnego zrobi więcej, niż autor komentarza przez całe życie.

Non possumus

Nie będę też nikomu mydlił oczu! Rozumiem, dlaczego część osób konserwatywnych dziwnie reaguje na gejów. Dziwnie reaguje na kobiety, na mniejszości. Powodem tych reakcji jest strach o powolne, ale tak duże zmiany ideologiczne. Zmiany, które za bardzo by prawicę zmieniły. Które uczyniłyby z niej coś nie do poznania, coś... co nie byłoby prawicą. Gotowanie żaby - tak się na to mówi. Non possumus! - "Nie pozwolimy!", odpowiada prawica.

To słuszne pytanie, na ile prawica powinna zajmować się tematem orientacji, skoro uważa seksualność za sprawę prywatną, za publiczne tabu. To do ustalenia, na ile powinno się gloryfikować rolę „polityczki” w stosunku do roli matki, którą prawica uznaje za tak ważną w życiu kobiet. I to jasne dla mnie, że osoby konserwatywne są sceptyczne wobec wszelakich mniejszości, skoro idea jedności narodowej jest noszona na prawicowych sztandarach.

Ale świat nie jest zero-jedynkowy. Świat nie dzieli się na 100% prawaków i 100% lewiznę. Poglądy polityczne to, w przeciwieństwie do płci, spektrum i tak długo, jak zgadzamy się w większości rzeczy, możemy razem współpracować.

A współpraca będzie nam niedługo bardzo potrzebna. Badania pokazują, że Polaków w wieku 18-24, deklarujących poglądy lewicowe, jest dzisiaj 30%. Wśród niepełnoletnich nastolatków ten odsetek jest jeszcze wyższy i wszystko wskazuje na to, że te tendencje będą się utrzymywać nawet w młodszych pokoleniach. Innymi słowy, idzie na nas taka fala lewactwa, jakiej Polska nie widziała od dekad. Możliwe, że widziała nigdy.

Jeżeli nie przestaniemy się wzajemnie wykluczać, przegramy. Teraz jeszcze łatwo prawicy kręcić nosem na wszystkie nietypowe konserwy. Kiedy za kilka lat prawica znajdzie się w mniejszości, sytuacja się zmieni. Wtedy krzyczenie „non possumus!” nic już nikomu nie da.  



 

Polecane
Emerytury
Stażowe