REKLAMA

Kłótnia na linii KO-Polska 2050. Poszło o posła Gramatykę

Poseł Michał Gramatyka niedawno odszedł z Koalicji Obywatelskiej i dołączył do ugrupowania Szymona Hołowni. W konsekwencji poseł stracił miejsce w Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.
Poseł Michał Gramatyka. Obecnie członek Ruchu Polska 2050 i koła poselskiego Polska 2050, do niedawna poseł KO./ PAP/Radek Pietruszka Kłótnia na linii KO-Polska 2050. Poszło o posła Gramatykę
Poseł Michał Gramatyka. Obecnie członek Ruchu Polska 2050 i koła poselskiego Polska 2050, do niedawna poseł KO./ PAP/Radek Pietruszka

O kolejnym transferze do Polski 2050 poinformował w ubiegłym tygodniu lider ugrupowania Szymon Hołownia. CZYTAJ WIĘCEJ

Sam Gramatyka, uzasadniając swoje odejście z Koalicji Obywatelskiej, mówił, iż "wierzy w nową, lepszą politykę" i przekonuje go "myślenie takim dalekim horyzontem, w kategoriach pokolenia, a nie jednej kadencji". Jego odejście było krytycznie komentowane przez polityków PO-KO.

Poseł wyrzucony z komisji

Jak poinformowała dzisiaj posłanka Hanna Gill-Piątek (również z Polski 2050), w konsekwencji odejścia z klubu Michał Gramatyka stracił miejsce w Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

"Platforma Obywatelska wyrzuca z Komisji Cyfryzacji jednego z najlepszych specjalistów z tej dziedziny, posła Michała Gramatykę. BO MOŻE. Ach ta jedność opozycji w praktyce" – skarży się Gill-Piątek.

 

 

 

Na wpis polityk odpowiedział zdenerwowany poseł Platformy Arkadiusz Myrcha, który zarzuca Gill-Piątek kłamstwo.

"Przecież to kłamstwo. Miejsce jest przypisane do klubu, nie do posła. Z pewnością KO skieruje do prac w tej komisji równie kompetentnego posła" – tłumaczy polityk.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura