Podróżuj z IKO pod ręką

Bankowość mobilna to więcej niż tylko portfel w telefonie. Ma wiele możliwości, które przydają się w codziennym życiu. Dzięki IKO możesz zapłacić za parkowanie, przejazd autostradą lub kupić bilet komunikacji miejskiej. Z IKO łatwo doładujesz telefon na kartę sobie lub innym, a także włączysz się w działalność charytatywną.
 Podróżuj z IKO pod ręką
/ fot. PKO Bank Polski

Z IKO szybko i wygodnie zapłacisz za przejazd autostradą. W zależności od odcinka drogi w aplikacji IKO możesz korzystać z automatycznych opłat za przejazdy lub kupować e-bilety autostradowe w systemie e-TOLL. Automatyczne przejazdy są aktualnie dostępne na autostradzie A1 (Toruń–Gdańsk) oraz na autostradzie A4 (Katowice–Kraków). E-bilety autostradowe są zaś dostępne na autostradzie A2 (Konin–Stryków) i na autostradzie A4 (Wrocław–Sośnica).

 

Nie zapomnij telefonu, gdy ruszasz w drogę

Jak skorzystać z opłat automatycznych? Wystarczy, że jadąc autostradą, wybierzesz specjalnie oznaczone bramki i zwolnisz, aby system odczytał numer rejestracyjny samochodu, którym jedziesz. Nie musisz otwierać okna, wyjmować karty ani szukać drobnych – opłata za przejazd pobierze się automatycznie, wystarczy dodać w IKO dane pojazdu. Na autostradzie A1 obowiązuje odcinkowy system poboru opłat (opłata za przejazd jest pobierana po przejechaniu bramki zjazdowej). Natomiast na autostradzie A4 opłaty są naliczane w systemie otwartym, tj. za każdy przejazd przez jedną z dwóch płatnych bramek.

Natomiast e-bilet autostradowy możesz  kupić z 60-dniowym wyprzedzeniem przed planowaną datą i godziną rozpoczęcia przejazdu. E-bilet autostradowy będzie ważny 48 godzin od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia przejazdu lub do momentu zakończenia przejazdu wskazanym odcinkiem autostrady.

Jeśli jeździsz samochodem po mieście, to poprzez IKO bez trudu zapłacisz za parkowanie w wielu miejscowościach w Polsce. Ich lista dostępna jest na stronie internetowej PKO Banku Polskiego. Do zrealizowania płatności nie potrzebujesz ani gotówki, ani parkometrów! Jak zapłacić za parking? Wystarczy, że klikniesz w ikonkę „Opłaty parkingowe”, a aplikacja pokieruje cię tak, byś bez trudu zapłacił za miejsce postojowe. Możesz skończyć pobieranie opłat w momencie, gdy opuszczasz strefę płatnego parkowania, nie płacąc za czas parkowania, którego nie wykorzystasz. Jeśli zaś włączysz usługę lokalizacji w ustawieniach telefonu, aplikacja zauważy, że już nie parkujesz na wybranym wcześniej parkingu i przypomni ci o zakończeniu opłaty za parkowanie. Możesz dodać do aplikacji kilka samochodów i maksymalnie przyspieszyć kolejne transakcje.
Dla osób korzystających z komunikacji miejskiej bankowość mobilna także ma wygodne rozwiązania. W większości miast w Polsce można kupić bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio w aplikacji IKO. Usługa jest realizowana przez moBiLET. Aby zapłacić za jej pomocą, wystarczy wybrać miasto, rodzaj i liczbę biletów oraz konto, z którego chcesz zapłacić. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z komunikacji miejskiej w Warszawie i okolicach (ZTM Warszawa), masz obowiązek skasować bilet kupiony w aplikacji IKO.

 

 

Usługi dla ciebie i twoich bliskich

Za pomocą IKO możesz szybko doładować telefon na kartę w sieciach: Orange, nju mobile, Plus, Plush, 36i6, T-Mobile, heyah, Play, Virgin Mobile i Sami Swoi. Możesz robić doładowania jednorazowe oraz zdefiniowane, które wystarczy wcześniej dodać w serwisie internetowym iPKO.
Za pomocą aplikacji bez trudu kupisz także karty podarunkowe Allegro, Google Play, PlayStation, Xbox, Spotify, CDA Premium, Nintendo czy Microsoft. Możesz doładować sobie lub znajomym karty o różnych nominałach. Kartę dostaniesz na adres e-mail lub znajdziesz w „Kartach podarunkowych” w serwisie internetowym iPKO.

Jeśli zaś musisz złożyć dyspozycję w banku, a nie możesz do niego dotrzeć, zlecisz ją za pomocą aplikacji IKO bez wychodzenia z domu. Możesz w ten sposób m.in. wypełnić wniosek i zlecić przekazywanie  wynagrodzenia, stypendium czy emerytury na twoje konto w PKO Banku Polskim. Możesz także m.in. zgłosić utratę dowodu osobistego lub paszportu (jeżeli dane dokumentów, których utratę zgłosisz, były podane w twoich danych w banku, informacja o ich zaginięciu zostanie przekazana do ogólnopolskiej bazy dokumentów zastrzeżonych Związku Banków Polskich), zmienić dzień spłaty raty pożyczki gotówkowej, a także konto do spłaty kredytu, zawiesić spłatę raty kredytu hipotecznego czy zrezygnować z debetu w koncie.

 

Mądrze pomagaj z IKO

Lubisz pomagać? Teraz możesz połączyć siły z Fundacją PKO Banku Polskiego i wesprzeć w IKO w formie zlecenia stałego bliską swojemu sercu inicjatywę charytatywną . Masz do wyboru kilka  inicjatyw. Najnowsza to „Bank Dobrych Serc”, dzięki której wpłacone przez darczyńców (akcja trwa do końca stycznia) pieniądze trafią do domów samotnej matki w całej Polsce. Największy polski bank na dobry początek sam przeznaczył 1 milion złotych na ten cel. Innym dobroczynnym celem wpłat poprzez  IKO może być   „Walka z COVID-19”. Wpłaty dokonane w jej ramach zostaną przekazane na wsparcie służb bezpośrednio odpowiadających za bezpieczeństwo i ochronę zdrowia i życia Polaków. „PKO Bieg Charytatywny” to z kolei ogólnopolski bieg sztafetowy  - zaangażowanie zawodników przeliczane jest na pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Możesz pomóc także inicjatywie „Zdrowie”, czyli Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, „Edukacja”, która wspiera projekty w obszarze nauki oraz alternatywnych form nauczania służących podniesieniu poziomu edukacji i jej dostępności dla dzieci i młodzieży w Polsce, czy „Nadzieja” – będącej wsparciem dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dorosłych wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych, a także pomocą dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Artykuł powstał we współpracy z PKO Bankiem Polskim S.A.


 

POLECANE
Dziwne zachowanie Trzaskowskiego w Olsztynie. Jest nagranie z ostatniej chwili
Dziwne zachowanie Trzaskowskiego w Olsztynie. Jest nagranie

Rafał Trzaskowski spotkał się z mieszkańcami Olsztyna na miejskiej plaży. Fragment przemówienia kandydata KO wzbudził spore zainteresowanie internautów.

Europoseł z Francji przywiozła do Warszawy setki pigułek aborcyjnych z ostatniej chwili
Europoseł z Francji przywiozła do Warszawy setki pigułek aborcyjnych

Mathilde Panot i Manon Aubry dostarczyły do Warszawy 300 pigułek aborcyjnych. Zapowiedziały, że w przyszłości wyślą ich więcej.

Gazowa hipokryzja Niemiec. Tak do Europy trafiają miliardy metrów sześciennych rosyjskiego gazu Wiadomości
Gazowa hipokryzja Niemiec. Tak do Europy trafiają miliardy metrów sześciennych rosyjskiego gazu

Chociaż Niemcy publicznie deklarują odejście od rosyjskich surowców, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Jak ujawnia niemiecki tygodnik „Der Spiegel”, niemiecka państwowa spółka SEFE (następczyni niemieckiego oddziału Gazpromu) sprowadza do kraju ogromne ilości rosyjskiego skroplonego gazu ziemnego (LNG) – często omijając własne zakazy i ukrywając faktyczny kierunek dostaw.

Debata prezydencka TVP. Ostra reakcja KRRiT z ostatniej chwili
Debata prezydencka TVP. Ostra reakcja KRRiT

KRRiT krytykuje wykluczenie Telewizji Republika z debaty prezydenckiej TVP z udziałem TVN i Polsatu, która odbędzie się 12 maja.

Słowa Grzegorza Brauna podczas debaty. Jest reakcja prokuratury gorące
Słowa Grzegorza Brauna podczas debaty. Jest reakcja prokuratury

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła w środę dochodzenie w sprawie znieważenia Żydów oraz nawoływania do nienawiści w trakcie poniedziałkowej debaty kandydatów na prezydenta. Chodzi o zachowanie Grzegorza Brauna w trakcie debaty prezydenckiej "Super Expressu".

Znamy nazwisko nowego rzecznika niemieckiego rządu. To dziennikarz z ostatniej chwili
Znamy nazwisko nowego rzecznika niemieckiego rządu. To dziennikarz

Dziennikarz i publicysta "Sueddeutsche Zeitung" Stefan Kornelius obejmie stanowisko rzecznika nowego, chadecko-socjaldemokratycznego rządu Niemiec – poinformował portal dziennika.

Nowości Netflix – maj 2025. Morderstwo, obława i polityczne intrygi z ostatniej chwili
Nowości Netflix – maj 2025. Morderstwo, obława i polityczne intrygi

Netflix w maju 2025 kusi miniserialem true crime, docuserią o Bin Ladenie, komediami i odważnym serialem animowanym.

Zabójstwo lekarza w Krakowie. Jest decyzja sądu ws. nożownika z ostatniej chwili
Zabójstwo lekarza w Krakowie. Jest decyzja sądu ws. nożownika

Krakowski sąd rejonowy aresztował w środę na trzy miesiące 35-latka podejrzanego o zabójstwo lekarza w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie – poinformował sędzia Maciej Czajka, rzecznik Sądu Okręgowego w Krakowie ds. karnych.

Karol Nawrocki: Nigdy nie zgodzę się na prywatyzację lasów z ostatniej chwili
Karol Nawrocki: Nigdy nie zgodzę się na prywatyzację lasów

Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki zadeklarował w środę, że jeśli zostanie wybrany na ten urząd, nigdy nie zgodzi się na sprywatyzowanie Lasów Państwowych i będzie chronił zarówno ich społeczną, jak i gospodarczą funkcję. Podkreślił, że lasy to nasze narodowe dobro.

Ruszyło CPK. Wybrano firmę PR Wiadomości
"Ruszyło CPK". Wybrano firmę PR

Według medialnych doniesień, agencja Lighthouse została wybrana w przetargu do opracowania strategii komunikacji oraz zarządzania sytuacjami kryzysowymi dla Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zakres współpracy obejmuje lata 2025–2027.

REKLAMA

Podróżuj z IKO pod ręką

Bankowość mobilna to więcej niż tylko portfel w telefonie. Ma wiele możliwości, które przydają się w codziennym życiu. Dzięki IKO możesz zapłacić za parkowanie, przejazd autostradą lub kupić bilet komunikacji miejskiej. Z IKO łatwo doładujesz telefon na kartę sobie lub innym, a także włączysz się w działalność charytatywną.
 Podróżuj z IKO pod ręką
/ fot. PKO Bank Polski

Z IKO szybko i wygodnie zapłacisz za przejazd autostradą. W zależności od odcinka drogi w aplikacji IKO możesz korzystać z automatycznych opłat za przejazdy lub kupować e-bilety autostradowe w systemie e-TOLL. Automatyczne przejazdy są aktualnie dostępne na autostradzie A1 (Toruń–Gdańsk) oraz na autostradzie A4 (Katowice–Kraków). E-bilety autostradowe są zaś dostępne na autostradzie A2 (Konin–Stryków) i na autostradzie A4 (Wrocław–Sośnica).

 

Nie zapomnij telefonu, gdy ruszasz w drogę

Jak skorzystać z opłat automatycznych? Wystarczy, że jadąc autostradą, wybierzesz specjalnie oznaczone bramki i zwolnisz, aby system odczytał numer rejestracyjny samochodu, którym jedziesz. Nie musisz otwierać okna, wyjmować karty ani szukać drobnych – opłata za przejazd pobierze się automatycznie, wystarczy dodać w IKO dane pojazdu. Na autostradzie A1 obowiązuje odcinkowy system poboru opłat (opłata za przejazd jest pobierana po przejechaniu bramki zjazdowej). Natomiast na autostradzie A4 opłaty są naliczane w systemie otwartym, tj. za każdy przejazd przez jedną z dwóch płatnych bramek.

Natomiast e-bilet autostradowy możesz  kupić z 60-dniowym wyprzedzeniem przed planowaną datą i godziną rozpoczęcia przejazdu. E-bilet autostradowy będzie ważny 48 godzin od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia przejazdu lub do momentu zakończenia przejazdu wskazanym odcinkiem autostrady.

Jeśli jeździsz samochodem po mieście, to poprzez IKO bez trudu zapłacisz za parkowanie w wielu miejscowościach w Polsce. Ich lista dostępna jest na stronie internetowej PKO Banku Polskiego. Do zrealizowania płatności nie potrzebujesz ani gotówki, ani parkometrów! Jak zapłacić za parking? Wystarczy, że klikniesz w ikonkę „Opłaty parkingowe”, a aplikacja pokieruje cię tak, byś bez trudu zapłacił za miejsce postojowe. Możesz skończyć pobieranie opłat w momencie, gdy opuszczasz strefę płatnego parkowania, nie płacąc za czas parkowania, którego nie wykorzystasz. Jeśli zaś włączysz usługę lokalizacji w ustawieniach telefonu, aplikacja zauważy, że już nie parkujesz na wybranym wcześniej parkingu i przypomni ci o zakończeniu opłaty za parkowanie. Możesz dodać do aplikacji kilka samochodów i maksymalnie przyspieszyć kolejne transakcje.
Dla osób korzystających z komunikacji miejskiej bankowość mobilna także ma wygodne rozwiązania. W większości miast w Polsce można kupić bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio w aplikacji IKO. Usługa jest realizowana przez moBiLET. Aby zapłacić za jej pomocą, wystarczy wybrać miasto, rodzaj i liczbę biletów oraz konto, z którego chcesz zapłacić. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z komunikacji miejskiej w Warszawie i okolicach (ZTM Warszawa), masz obowiązek skasować bilet kupiony w aplikacji IKO.

 

 

Usługi dla ciebie i twoich bliskich

Za pomocą IKO możesz szybko doładować telefon na kartę w sieciach: Orange, nju mobile, Plus, Plush, 36i6, T-Mobile, heyah, Play, Virgin Mobile i Sami Swoi. Możesz robić doładowania jednorazowe oraz zdefiniowane, które wystarczy wcześniej dodać w serwisie internetowym iPKO.
Za pomocą aplikacji bez trudu kupisz także karty podarunkowe Allegro, Google Play, PlayStation, Xbox, Spotify, CDA Premium, Nintendo czy Microsoft. Możesz doładować sobie lub znajomym karty o różnych nominałach. Kartę dostaniesz na adres e-mail lub znajdziesz w „Kartach podarunkowych” w serwisie internetowym iPKO.

Jeśli zaś musisz złożyć dyspozycję w banku, a nie możesz do niego dotrzeć, zlecisz ją za pomocą aplikacji IKO bez wychodzenia z domu. Możesz w ten sposób m.in. wypełnić wniosek i zlecić przekazywanie  wynagrodzenia, stypendium czy emerytury na twoje konto w PKO Banku Polskim. Możesz także m.in. zgłosić utratę dowodu osobistego lub paszportu (jeżeli dane dokumentów, których utratę zgłosisz, były podane w twoich danych w banku, informacja o ich zaginięciu zostanie przekazana do ogólnopolskiej bazy dokumentów zastrzeżonych Związku Banków Polskich), zmienić dzień spłaty raty pożyczki gotówkowej, a także konto do spłaty kredytu, zawiesić spłatę raty kredytu hipotecznego czy zrezygnować z debetu w koncie.

 

Mądrze pomagaj z IKO

Lubisz pomagać? Teraz możesz połączyć siły z Fundacją PKO Banku Polskiego i wesprzeć w IKO w formie zlecenia stałego bliską swojemu sercu inicjatywę charytatywną . Masz do wyboru kilka  inicjatyw. Najnowsza to „Bank Dobrych Serc”, dzięki której wpłacone przez darczyńców (akcja trwa do końca stycznia) pieniądze trafią do domów samotnej matki w całej Polsce. Największy polski bank na dobry początek sam przeznaczył 1 milion złotych na ten cel. Innym dobroczynnym celem wpłat poprzez  IKO może być   „Walka z COVID-19”. Wpłaty dokonane w jej ramach zostaną przekazane na wsparcie służb bezpośrednio odpowiadających za bezpieczeństwo i ochronę zdrowia i życia Polaków. „PKO Bieg Charytatywny” to z kolei ogólnopolski bieg sztafetowy  - zaangażowanie zawodników przeliczane jest na pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Możesz pomóc także inicjatywie „Zdrowie”, czyli Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, „Edukacja”, która wspiera projekty w obszarze nauki oraz alternatywnych form nauczania służących podniesieniu poziomu edukacji i jej dostępności dla dzieci i młodzieży w Polsce, czy „Nadzieja” – będącej wsparciem dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dorosłych wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych, a także pomocą dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Artykuł powstał we współpracy z PKO Bankiem Polskim S.A.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe