Waldemar Krysiak: A tacy byli feministyczni. Upadek lewicowych influencerów?

Najpierw Gargamel, teraz Gonciarz! Dwóch sławnych YouTuberów i „męskich feministów” oskarżanych jest o znęcanie się nad swoimi byłymi partnerkami. Pojawiają się też zarzuty o tzn. grooming. Czym on jest? Dlaczego są jego różne definicje? Czy lewicowi działacze są groomerami?
Mężczyzna z popkornem. Ilustracja poglądowa Waldemar Krysiak: A tacy byli feministyczni. Upadek lewicowych influencerów?
Mężczyzna z popkornem. Ilustracja poglądowa / Pixabay.com

Ogólna, najpopularniejsza do niedawna definicja groomingu, była taka: grooming to proces manipulacji i budowania zaufania dziecka lub młodocianego przez osobę dorosłą, lub starszego znajomego, z zamiarem wykorzystania seksualnego dziecka. Grooming jest naruszeniem granic nieletniego i jest uważany za przestępstwo w wielu miejscach na świecie.

Osoba dokonująca groomingu może wykorzystywać różne metody, aby zdobyć zaufanie dziecka lub jego opiekunów. Mogą to być komplementy, podarunki, zachowania przyjazne lub pomocne, a także rozmowy przez internet lub inne środki komunikacji. Celem jest zbudowanie relacji i manipulacja, aby dziecko poczuło się komfortowo w obecności osoby dokonującej groomingu, co może prowadzić do sytuacji wykorzystania seksualnego.

Grooming jest nielegalny i jest traktowany jako przestępstwo w wielu krajach. Ochrona dzieci przed groomingiem jest, oczywiście, ważna, dlatego warto rozmawiać z dziećmi o ich bezpieczeństwie online i offline oraz uczyć ich, jak rozpoznawać i reagować na sygnały ostrzegawcze związane z potencjalnym groomingiem. Dodatkowo ważne jest zgłaszanie podejrzeń o grooming odpowiednim organom ścigania, aby chronić dzieci przed wykorzystaniem seksualnym.

Ważne jest też zrozumieć, jak termin przedostał się do świadomości publicznej – największy wpływ na to miały pierwotnie tragiczne wydarzenia z Wielkiej Brytanii.

 

Imigranci molestowali dziewczynki

"Grooming gangs" to określenie używane w Wielkiej Brytanii i innych krajach do opisania grup przestępczych, które dokonują groomingu i wykorzystywania seksualnego dzieci, zwłaszcza młodych dziewcząt. Takie grupy skupiają się na werbowaniu i wykorzystywaniu młodocianych ofiar, często poprzez manipulację i przemoc psychiczną.

Jednym z najbardziej znanych i kontrowersyjnych przypadków grooming gangs w Wielkiej Brytanii był przykład zwany "Rotherham Child Exploitation Scandal". To wydarzenie miało miejsce w mieście Rotherham w hrabstwie South Yorkshire i ujawniło szeroki zakres działań grooming gangs w tym niby regionie.

Historia Rotherham Child Exploitation Scandal jest jednocześnie tragiczna i bulwersująca. Przez lata grupy młodych dziewcząt, często pochodzenia azjatyckiego, były ofiarami grooming gangs, skupiających się na wykorzystywaniu seksualnym i handlu ludźmi. Ofiary często były w wieku poniżej 16 lat. 

Najbardziej kontrowersyjnym aspektem tego skandalu było to, że wiele przypadków zostało zgłoszonych organom ścigania i instytucjom społecznym, ale niewiele działań zostało podjętych w celu ochrony ofiar. Istnieje wiele teorii na ten temat, dlaczego instytucje nie podjęły odpowiednich działań w obronie ofiar, w tym obawy przed oskarżeniem o rasizm lub niezrozumieniem problemu grooming gangs. Mówiąc wprost: policja wiedziała, ale się bała. Przez poprawność polityczną. Bo groomerami byli imigranci.

 

Grooming feministek

Grooming ma jednak też inne znaczenie zależne w drugim stopniu od poglądów politycznych. Pierwsze – lewicowe, feministyczne – jest szersze i rozmyte. Drugie – związane z krytyką środowisk transowych, queerowych – jest bardziej niszowe, bardziej... precyzyjne?

Feministki nazywają groomingiem wszelkie kontakty intymne między mężczyzną i kobietą, jeżeli mężczyzna jest o wiele starszy od kobiety i można mu przyznać wyższy od niej status społeczny – mężczyzna jest od kobiety sławniejszy czy bogatszy. Najczęściej – i tak też jest w przypadku znanego lewicowego influencera Gargamela – zarzut pojawia się, jeżeli kobieta przekroczyła wiek zgody (ma 16-17 lat), ale nie ukończyła jeszcze pełnoletniości. Związki z takimi kobietami są, oczywiście, legalne, jednak feministki widzą w nich tylko męską manipulację.

Manipulacja w takim związku może – rzecz jasna! - mieć miejsce. I wiek, i majątek grają na korzyść każdej osoby, która wchodzi w związek z osobą młodszą, mniej zamożną. Łatwo jednak odnieść wrażenie, że feministyczna troska o kobiety w takich związkach wynika z ich wyobrażeń o równości i mglistym niebezpieczeństwie ucisku opartego o płeć. Jeżeli obie strony nie są w relacji identyczne w najważniejszych aspektach, to feministka wyczuwa „przemoc ekonomiczną” i psychiczną z męskiej strony pary. Nie potrzeba też dowodów – (sz)czucie wszak silniej tutaj przemawia, niż mędrca szkiełko i oko!

Feminizm jednak i w takich sytuacjach stronniczy: krytykowani są tacy mężczyźni jak DiCaprio, których często zmieniane partnerki mają średnio dwa lata, choć sam aktor urodził się w 1974. Krytyka jednak nie spada nigdy np. na Madonnę, kobietę prawie 70-letnią: jej związki z „ledwie legalnymi” chłopakami feministki wolą albo przemilczeć, albo celebrować.

 

„OK, groomer”

Inne znaczenie ma grooming w środowiskach konserwatywnych – z tą definicją sam się zgadzam. Grooming oznacza też bowiem manipulowanie dzieckiem tak, by wytworzyć i utwierdzić w nim poczucie zagubienia, szczególnie zaburzenia tożsamości płciowej. Ten rodzaj manipulacji można łatwo nazwać groomingiem, bo łączą go z groomingiem znane i przez krzywdzicieli dzieci stosowane triki.

W przypadku transowego groomingu wybierane są dzieci najsłabsze: takie, które nie rozumieją swojego ciała w okresie dojrzewania i uważające się za „outsiderów”. Wystarczy przejrzeć setki, tysiące wpisów na queerowych grupkach, by przekonać się, jak wiele wchodzących w dojrzewanie dziewczyn słyszy, że są „trans chłopcami”, bo nie lubią sukienek i rozwijającego się biustu, nazywanego przez trans aktywistów „balastem”. Dodatkowo ofiary transowego groomingu oddzielane są od często już połowicznie tylko obecnych w ich życiu rodziców. Wpisy na zamkniętych forach działaczy queer świadczą o tym, że targetują oni nieletnich z rodzin rozbitych albo takich, którzy niedawno znaleźli się w konflikcie z opiekunami. „Nienawidzę mojej matki”, „nie mam już rodziny”, „jeżeli ojciec nie używa twoich zaimków, zerwij z nim kontakt” - czyta się często online w takich grupach.

Poza tym, trans aktywiści wytwarzają w ofiarach poczucie strachu („społeczeństwo jest złe, my jesteśmy dobrzy”) i dają sposób jego niwelowania – trzeba przynależeć do ich grupy. I tak, krok po kroku, dzieci zmieniają najpierw swoją „ekspresję płciową”, potem imiona, potem zdobywają w legalny lub nielegalny sposób hormony i ich blokery, a potem – szczególnie po okaleczeniu chirurgicznym – na realną pomoc jest już często za późno. Na koniec młody dorosły zaczyna identyfikować się z ruchem „T4T”, czyli „trans dla transa” i ostatecznie odłącza się od reszty społeczeństwa, tylko pogłębiwszy swoje początkowe problemy.

 

Gargamel i Gonciarz

Ostatnio w środowiskach młodziezowych wybuchły dwie afery z dwoma influencerami-feministami, którzy według relacji ich partnerek w życiu prywatnym niespecjalnie kierowali się "ideami", które głosili.

Sprawa Gargamela jest na tyle nowa, że nie znamy prawdopodobnie wszystkich faktów. Możliwe, że nigdy ich nie poznamy. Jego była partnerka oskarżyła go o poniżanie, plucie na nią, przemoc psychiczną i fizyczną, i szantaże. I do tego słynny YouTuber się przyznał. Na chwilę obecną jednak samych zarzutów o grooming nie skomentował – jego partnerka miała 16 lat, kiedy zaczął się ich związek. Nie można więc tu mówić o dziecku i „klasycznym” groomingu. Kobieta jednak obiecała, że nie ujawni najgorszych szczegółów historii, jeżeli twórca kontentu da jej spokój. Kto więc wie, co jeszcze wydarzyło się w życiu YouTubera?

- W odniesieniu do nagrania które pojawiło się dziś wieczorem, mam kilka zdań od siebie:
przepraszam moją byłą dziewczynę i przyznaję się do popełnionych błędów - to co zrobiłem w 2020 jest niewybaczalne i nie ma usprawiedliwienia dla mojego postępowania. Jest mi z tego powodu bardzo wstyd, ale jestem gotowy przyjąć wszelkie konsekwencje tych działań. Wiele z was pewnie słyszało plotki na temat mojego rzekomego trafienia do szpitala psychiatrycznego pod koniec 2021, nie wiem skąd takie informacje, tak naprawdę to poszedłem wtedy na odwyk alkoholowy i zacząłem terapię pod tym kątem, na którą uczęszczam do dziś i która uczy mnie zdrowego reagowania na stres i emocje, z którymi kompletnie sobie wtedy nie radziłem. O mojej trzeźwości często mówię na streamach. Pracuję nad sobą i z roku na rok staram się być lepszym człowiekiem. wiem, że nic nie jest w stanie odwrócić tego co zrobiłem, skupiam się na dalszej pracy nad sobą. I znów - z całego serca przepraszam. Kuba

- napisał na Facebooku

Sprawa Gonciarza – innego feministy – wybuchła dosłownie godzinę temu, kiedy jego była partnerka zamieściła swoje oskarżenia w Internecie. Jest wśród nich oskarżenie o szantaże, manipulację i przemoc psychiczną. Wiadomo, że wszystkie kobiety były bardzo młode, gdy wchodziły w relacje z mężczyzną. Ich wiek nie został jednak jeszcze potwierdzone – na szczegóły i dowody musimy więc poczekać.


 

POLECANE
Policja zakończyła obławę. Tadeusz Duda nie żyje z ostatniej chwili
Policja zakończyła obławę. Tadeusz Duda nie żyje

Policja potwierdziła odnalezienie ciała 57-letniego Tadeusza Dudy, który od piątku był poszukiwany w związku ze strzelaniną w Starej Wsi koło Limanowej. Mężczyzna zastrzelił swoją córkę i zięcia, po czym uciekł.

Tak UE z Niemcami na czele finansuje armię Putina tylko u nas
Tak UE z Niemcami na czele finansuje armię Putina

UE przedłużyła o kolejne sześć miesięcy obowiązywanie 17 pakietów sankcyjnych nałożonych do tej pory na Rosję w związku z jej agresją przeciwko Ukrainie. Za głosowały nawet Węgry i Słowacja, które blokują przyjęcie 18. pakietu. Ale to nie tylko Fico i Orban starają się, by Rosja zbyt boleśnie nie odczuła sankcji europejskich.

Szokujące informacje nt. trybu odbierania przez polskich funkcjonariuszy imigrantów z Niemiec Wiadomości
Szokujące informacje nt. trybu odbierania przez polskich funkcjonariuszy imigrantów z Niemiec

Polscy żandarmi wojskowi pomagają Straży Granicznej odbierać od niemieckich służb nielegalnych migrantów. Przekazane dane tożsamości mają często opierać się wyłącznie na słowach zatrzymanych – alarmuje informator cytowany przez Dariusza Mateckiego.

Pierwsza rozmowa Macrona i Putina od 2022 roku. Nie zabrakło oskarżeń polityka
Pierwsza rozmowa Macrona i Putina od 2022 roku. Nie zabrakło oskarżeń

Prezydent Francji Emmanuel Macron rozmawiał telefonicznie z przywódcą Rosji Władimirem Putinem o irańskim programie nuklearnym i Ukrainie - poinformował we wtorek Pałac Elizejski. Kreml podał, że była to pierwsza rozmowa polityków od 2022 roku. W lutym 2022 roku Rosja rozpoczęła agresję na Ukrainę.

Roman Giertych wściekły po orzeczeniu Sądu Najwyższego ws. wyborów prezydenckich z ostatniej chwili
Roman Giertych wściekły po orzeczeniu Sądu Najwyższego ws. wyborów prezydenckich

Roman Giertych nie uznaje wyroku Sądu Najwyższego. Co więcej poseł KO w swoim wpisie w mediach społecznościowych obraził sędziów SN.

To pierwszy taki przypadek w historii teleskopu Webba. NASA wydała komunikat Wiadomości
To pierwszy taki przypadek w historii teleskopu Webba. NASA wydała komunikat

NASA ogłosiła wyjątkową informację. Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba (JWST) wykonał pierwsze w historii bezpośrednie zdjęcie egzoplanety. Chodzi o planetę znajdującą się poza naszym Układem Słonecznym. To ogromny krok naprzód w badaniach nad odległymi światami krążącymi wokół innych gwiazd.

Pewna wygrana Świątek na otwarcie Wimbledonu Wiadomości
Pewna wygrana Świątek na otwarcie Wimbledonu

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Rozstawiona z numerem ósmym polska tenisistka wygrała we wtorek w Londynie z Rosjanką Poliną Kudiermietową 7:5, 6:1.

Nowa opłata turystyczna w Grecji. Tu trzeba będzie zapłacić więcej Wiadomości
Nowa opłata turystyczna w Grecji. Tu trzeba będzie zapłacić więcej

Od początku lipca Grecja wprowadza sezonową opłatę, która ma ograniczyć nadmierny napływ turystów na najpopularniejsze wyspy archipelagu Cyklady. Dodatkowe koszty poniosą pasażerowie rejsów wycieczkowych zmierzających m.in. na Mykonos i Santorini - poinformowało greckie ministerstwo finansów.

Nowy Sondaż: Polacy ocenili wybory prezydenckie. Jaśniej się nie da z ostatniej chwili
Nowy Sondaż: Polacy ocenili wybory prezydenckie. Jaśniej się nie da

Blisko 90 proc. ankietowanych nie zauważyło żadnych nieprawidłowości w przeprowadzaniu ostatnich wyborów prezydenckich - wynika z sondażu CBOS. Przekonanie, że wystąpiły jakieś nieprawidłowości wyraziło 5 proc. badanych. Również 5 proc, nie potrafiło zająć stanowiska w tej kwestii.

Groźny wypadek pod Mrągowem. Wśród rannych dzieci Wiadomości
Groźny wypadek pod Mrągowem. Wśród rannych dzieci

Do groźnego wypadku doszło we wtorek rano, około godziny 9:15, na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Probark w gminie Mrągowo (woj. warmińsko-mazurskie). W zderzeniu dwóch samochodów ucierpiało siedem osób, w tym troje dzieci.

REKLAMA

Waldemar Krysiak: A tacy byli feministyczni. Upadek lewicowych influencerów?

Najpierw Gargamel, teraz Gonciarz! Dwóch sławnych YouTuberów i „męskich feministów” oskarżanych jest o znęcanie się nad swoimi byłymi partnerkami. Pojawiają się też zarzuty o tzn. grooming. Czym on jest? Dlaczego są jego różne definicje? Czy lewicowi działacze są groomerami?
Mężczyzna z popkornem. Ilustracja poglądowa Waldemar Krysiak: A tacy byli feministyczni. Upadek lewicowych influencerów?
Mężczyzna z popkornem. Ilustracja poglądowa / Pixabay.com

Ogólna, najpopularniejsza do niedawna definicja groomingu, była taka: grooming to proces manipulacji i budowania zaufania dziecka lub młodocianego przez osobę dorosłą, lub starszego znajomego, z zamiarem wykorzystania seksualnego dziecka. Grooming jest naruszeniem granic nieletniego i jest uważany za przestępstwo w wielu miejscach na świecie.

Osoba dokonująca groomingu może wykorzystywać różne metody, aby zdobyć zaufanie dziecka lub jego opiekunów. Mogą to być komplementy, podarunki, zachowania przyjazne lub pomocne, a także rozmowy przez internet lub inne środki komunikacji. Celem jest zbudowanie relacji i manipulacja, aby dziecko poczuło się komfortowo w obecności osoby dokonującej groomingu, co może prowadzić do sytuacji wykorzystania seksualnego.

Grooming jest nielegalny i jest traktowany jako przestępstwo w wielu krajach. Ochrona dzieci przed groomingiem jest, oczywiście, ważna, dlatego warto rozmawiać z dziećmi o ich bezpieczeństwie online i offline oraz uczyć ich, jak rozpoznawać i reagować na sygnały ostrzegawcze związane z potencjalnym groomingiem. Dodatkowo ważne jest zgłaszanie podejrzeń o grooming odpowiednim organom ścigania, aby chronić dzieci przed wykorzystaniem seksualnym.

Ważne jest też zrozumieć, jak termin przedostał się do świadomości publicznej – największy wpływ na to miały pierwotnie tragiczne wydarzenia z Wielkiej Brytanii.

 

Imigranci molestowali dziewczynki

"Grooming gangs" to określenie używane w Wielkiej Brytanii i innych krajach do opisania grup przestępczych, które dokonują groomingu i wykorzystywania seksualnego dzieci, zwłaszcza młodych dziewcząt. Takie grupy skupiają się na werbowaniu i wykorzystywaniu młodocianych ofiar, często poprzez manipulację i przemoc psychiczną.

Jednym z najbardziej znanych i kontrowersyjnych przypadków grooming gangs w Wielkiej Brytanii był przykład zwany "Rotherham Child Exploitation Scandal". To wydarzenie miało miejsce w mieście Rotherham w hrabstwie South Yorkshire i ujawniło szeroki zakres działań grooming gangs w tym niby regionie.

Historia Rotherham Child Exploitation Scandal jest jednocześnie tragiczna i bulwersująca. Przez lata grupy młodych dziewcząt, często pochodzenia azjatyckiego, były ofiarami grooming gangs, skupiających się na wykorzystywaniu seksualnym i handlu ludźmi. Ofiary często były w wieku poniżej 16 lat. 

Najbardziej kontrowersyjnym aspektem tego skandalu było to, że wiele przypadków zostało zgłoszonych organom ścigania i instytucjom społecznym, ale niewiele działań zostało podjętych w celu ochrony ofiar. Istnieje wiele teorii na ten temat, dlaczego instytucje nie podjęły odpowiednich działań w obronie ofiar, w tym obawy przed oskarżeniem o rasizm lub niezrozumieniem problemu grooming gangs. Mówiąc wprost: policja wiedziała, ale się bała. Przez poprawność polityczną. Bo groomerami byli imigranci.

 

Grooming feministek

Grooming ma jednak też inne znaczenie zależne w drugim stopniu od poglądów politycznych. Pierwsze – lewicowe, feministyczne – jest szersze i rozmyte. Drugie – związane z krytyką środowisk transowych, queerowych – jest bardziej niszowe, bardziej... precyzyjne?

Feministki nazywają groomingiem wszelkie kontakty intymne między mężczyzną i kobietą, jeżeli mężczyzna jest o wiele starszy od kobiety i można mu przyznać wyższy od niej status społeczny – mężczyzna jest od kobiety sławniejszy czy bogatszy. Najczęściej – i tak też jest w przypadku znanego lewicowego influencera Gargamela – zarzut pojawia się, jeżeli kobieta przekroczyła wiek zgody (ma 16-17 lat), ale nie ukończyła jeszcze pełnoletniości. Związki z takimi kobietami są, oczywiście, legalne, jednak feministki widzą w nich tylko męską manipulację.

Manipulacja w takim związku może – rzecz jasna! - mieć miejsce. I wiek, i majątek grają na korzyść każdej osoby, która wchodzi w związek z osobą młodszą, mniej zamożną. Łatwo jednak odnieść wrażenie, że feministyczna troska o kobiety w takich związkach wynika z ich wyobrażeń o równości i mglistym niebezpieczeństwie ucisku opartego o płeć. Jeżeli obie strony nie są w relacji identyczne w najważniejszych aspektach, to feministka wyczuwa „przemoc ekonomiczną” i psychiczną z męskiej strony pary. Nie potrzeba też dowodów – (sz)czucie wszak silniej tutaj przemawia, niż mędrca szkiełko i oko!

Feminizm jednak i w takich sytuacjach stronniczy: krytykowani są tacy mężczyźni jak DiCaprio, których często zmieniane partnerki mają średnio dwa lata, choć sam aktor urodził się w 1974. Krytyka jednak nie spada nigdy np. na Madonnę, kobietę prawie 70-letnią: jej związki z „ledwie legalnymi” chłopakami feministki wolą albo przemilczeć, albo celebrować.

 

„OK, groomer”

Inne znaczenie ma grooming w środowiskach konserwatywnych – z tą definicją sam się zgadzam. Grooming oznacza też bowiem manipulowanie dzieckiem tak, by wytworzyć i utwierdzić w nim poczucie zagubienia, szczególnie zaburzenia tożsamości płciowej. Ten rodzaj manipulacji można łatwo nazwać groomingiem, bo łączą go z groomingiem znane i przez krzywdzicieli dzieci stosowane triki.

W przypadku transowego groomingu wybierane są dzieci najsłabsze: takie, które nie rozumieją swojego ciała w okresie dojrzewania i uważające się za „outsiderów”. Wystarczy przejrzeć setki, tysiące wpisów na queerowych grupkach, by przekonać się, jak wiele wchodzących w dojrzewanie dziewczyn słyszy, że są „trans chłopcami”, bo nie lubią sukienek i rozwijającego się biustu, nazywanego przez trans aktywistów „balastem”. Dodatkowo ofiary transowego groomingu oddzielane są od często już połowicznie tylko obecnych w ich życiu rodziców. Wpisy na zamkniętych forach działaczy queer świadczą o tym, że targetują oni nieletnich z rodzin rozbitych albo takich, którzy niedawno znaleźli się w konflikcie z opiekunami. „Nienawidzę mojej matki”, „nie mam już rodziny”, „jeżeli ojciec nie używa twoich zaimków, zerwij z nim kontakt” - czyta się często online w takich grupach.

Poza tym, trans aktywiści wytwarzają w ofiarach poczucie strachu („społeczeństwo jest złe, my jesteśmy dobrzy”) i dają sposób jego niwelowania – trzeba przynależeć do ich grupy. I tak, krok po kroku, dzieci zmieniają najpierw swoją „ekspresję płciową”, potem imiona, potem zdobywają w legalny lub nielegalny sposób hormony i ich blokery, a potem – szczególnie po okaleczeniu chirurgicznym – na realną pomoc jest już często za późno. Na koniec młody dorosły zaczyna identyfikować się z ruchem „T4T”, czyli „trans dla transa” i ostatecznie odłącza się od reszty społeczeństwa, tylko pogłębiwszy swoje początkowe problemy.

 

Gargamel i Gonciarz

Ostatnio w środowiskach młodziezowych wybuchły dwie afery z dwoma influencerami-feministami, którzy według relacji ich partnerek w życiu prywatnym niespecjalnie kierowali się "ideami", które głosili.

Sprawa Gargamela jest na tyle nowa, że nie znamy prawdopodobnie wszystkich faktów. Możliwe, że nigdy ich nie poznamy. Jego była partnerka oskarżyła go o poniżanie, plucie na nią, przemoc psychiczną i fizyczną, i szantaże. I do tego słynny YouTuber się przyznał. Na chwilę obecną jednak samych zarzutów o grooming nie skomentował – jego partnerka miała 16 lat, kiedy zaczął się ich związek. Nie można więc tu mówić o dziecku i „klasycznym” groomingu. Kobieta jednak obiecała, że nie ujawni najgorszych szczegółów historii, jeżeli twórca kontentu da jej spokój. Kto więc wie, co jeszcze wydarzyło się w życiu YouTubera?

- W odniesieniu do nagrania które pojawiło się dziś wieczorem, mam kilka zdań od siebie:
przepraszam moją byłą dziewczynę i przyznaję się do popełnionych błędów - to co zrobiłem w 2020 jest niewybaczalne i nie ma usprawiedliwienia dla mojego postępowania. Jest mi z tego powodu bardzo wstyd, ale jestem gotowy przyjąć wszelkie konsekwencje tych działań. Wiele z was pewnie słyszało plotki na temat mojego rzekomego trafienia do szpitala psychiatrycznego pod koniec 2021, nie wiem skąd takie informacje, tak naprawdę to poszedłem wtedy na odwyk alkoholowy i zacząłem terapię pod tym kątem, na którą uczęszczam do dziś i która uczy mnie zdrowego reagowania na stres i emocje, z którymi kompletnie sobie wtedy nie radziłem. O mojej trzeźwości często mówię na streamach. Pracuję nad sobą i z roku na rok staram się być lepszym człowiekiem. wiem, że nic nie jest w stanie odwrócić tego co zrobiłem, skupiam się na dalszej pracy nad sobą. I znów - z całego serca przepraszam. Kuba

- napisał na Facebooku

Sprawa Gonciarza – innego feministy – wybuchła dosłownie godzinę temu, kiedy jego była partnerka zamieściła swoje oskarżenia w Internecie. Jest wśród nich oskarżenie o szantaże, manipulację i przemoc psychiczną. Wiadomo, że wszystkie kobiety były bardzo młode, gdy wchodziły w relacje z mężczyzną. Ich wiek nie został jednak jeszcze potwierdzone – na szczegóły i dowody musimy więc poczekać.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe