Już za dwa tygodnie rozszerzenie programu "Rodzina 500+"! Ministerstwo apeluje do samorządów o...

W liście do samorządów minister Bożena Borys-Szopa zaapelowała o sprawne przyjmowanie wniosków oraz przyznawanie świadczeń w ramach programu „Rodzina 500+”, a także możliwie szybką wypłatę pieniędzy rodzicom.
 Już za dwa tygodnie rozszerzenie programu "Rodzina 500+"! Ministerstwo apeluje do samorządów o...
/ flickr.com/ Lucélia Ribeiro/ CC BY-SA 2.0
Za dwa tygodnie program „Rodzina 500+” zacznie funkcjonować w rozszerzonej formule. Od 1 lipca świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny.

W związku z tym minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa wystosowała list do samorządowców, w którym apeluje o sprawne przyjmowanie wniosków oraz przyznawanie świadczeń wychowawczych, a także możliwie szybką wypłatę pieniędzy rodzicom.

"W szczególności proszę zwrócić uwagę, aby proces przyjmowania wniosków oraz przyznawania świadczeń wychowawczych przebiegał sprawnie i bez zakłóceń, a wypłaty nowo przyznanych świadczeń dokonywane były na bieżąco już od lipca br.”


– zaapelowała minister Bożena Borys-Szopa. Podkreśliła również, że środki na wypłaty przyznawanych świadczeń wychowawczych są w pełni zabezpieczone w budżecie państwa.

Szefowa MRPiPS podziękowała równocześnie samorządom za dotychczasową ogromną pracę i wysiłek włożony w realizację różnych zadań z obszaru polityki rodzinnej, w szczególności Programu „Rodzina 500+”, a także za dotychczasową sprawną organizację procesu przyjmowania i rozpatrywania wniosków w poprzednich okresach świadczeniowych.

„Bezdyskusyjnym jest, że kluczowy udział w procesie sprawnej i terminowej realizacji programu mieli pracownicy samorządowi realizujący zadania z tego zakresu”

– napisała minister Bożena Borys-Szopa.
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe