[NAJNOWSZY SONDAŻ] PiS niezmiennie liderem. W Sejmie znalazłoby się aż sześć partii

„Na które z ugrupowań zagłosował(a)by Pan(i) w wyborach do Sejmu?” – takie pytanie zadała ankietowanych pracownia United Surveys w badaniu na zlecenie serwisu Wirtualna Polska.
 [NAJNOWSZY SONDAŻ] PiS niezmiennie liderem. W Sejmie znalazłoby się aż sześć partii
/ fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki


Na pierwszym miejscu znalazło się ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego. Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 35,4 proc. głosów. Oznacza to jednak spadek o 0,2 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, na którą chce oddać swój głos 25,9 proc. ankietowanych. Nowy-stary lider PO Donald Tusk może mieć powody do zadowolenia, ponieważ taki wynik oznacza wzrost o blisko 3 pkt proc.

Na ostatnim miejscu na podium znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chce zagłosować 9,8 proc. pytanych. To spadek aż o 1,8 pkt proc. – zauważono.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy partie Lewica z 7,9 proc. wynikiem (wzrost o 1,5 pkt proc.), Konfederacja, na którą chce oddać swój głos 6,7 proc. ankietowanych (spadek o 0,4 pkt proc.) oraz PSL-Koalicja Polska z 5,8 proc. (wzrost o 0,5 pkt proc.).

Gdyby w tę niedzielę odbyły się wybory parlamentarne, do urn poszłoby 61,2 proc. badanych – podkreślono.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe