REKLAMA

Wildstein o słowach Tuska: „Dezinformacja i proputinowskie fejknewsy”

Putin nie ma już swojego człowieka w Warszawie, ma go w Brukseli – pisze w mediach społecznościowych publicysta Dawid Wildstein.
 Wildstein o słowach Tuska: „Dezinformacja i proputinowskie fejknewsy”
/ YT print screen/TelewizjaWPolsce


– Prezydent Lech Kaczyński w rozmowie ze mną w cztery oczy po tzw. incydencie gruzińskim, kiedy pilot odmówił mu lądowania, podkreślał, że kiedy sam będzie latał samolotem rządowym, sam będzie podejmował decyzje, bo jest zwierzchnikiem sił zbrojnych – mówił w piątek w „Faktach po faktach” na antenie TVN24 były polski premier, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

Zapytany o sprawę katastrofy smoleńskiej stwierdził, że została ona wyjaśniona przez „komisję niezłożoną z polityków”. – Raport wyjaśnił przyczyny – zaznaczył. Jego zdaniem szef PiS Jarosław Kaczyński „ponosi w dużym stopniu odpowiedzialność za tragiczne skutki spiskowych teorii”. – Nie ulega wątpliwości, że piloci byli poddawani presji. To wynika ze wszystkich dostępnych materiałów – dodał.

Wildstein komentuje

„Ostatnie wypowiedzi Tuska o 10.04 to nic więcej jak dezinformacja i proputinowskie fejknewsy (to jak kłamie udowadniają nagrania rozmów Tuska po 10.04, które ujawniła Anita Gargas)” – pisze na Twitterze publicysta Dawid Wildstein.

Jak dodaje, „Putin nie ma już swojego człowieka w Warszawie, ma go w Brukseli”.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura