REKLAMA

Piotr Duda: Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł to byłby wielki krok

„Kwota wolna od podatku w wysokości 30 tys. zł.”- jak donoszą media, ma być to jeden z elementów Nowego Ładu, planu PiS na odbudowę gospodarki po pandemii.
 Piotr Duda: Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł to byłby wielki krok

O komentarz w sprawie portal tvp.info poprosił szefa NSZZ „Solidarność” Piotra Dudę. Jak zaznaczył, związek zawodowy podobnych rozwiązań domaga się od lat.

– Jest to dla nas nie mniej ważne niż handel w niedziele, obniżenie wieku emerytalnego czy emerytury stażowe. Gdyby tak się stało i kwota faktycznie została podniesiona do aż 30 tys. zł, to byłby wielki krok do przodu – komentuje Piotr Duda i podkreśla, że skorzystałoby na tym wielu Polaków, a rozwiązania w kraju zostały nagle zbliżone do tych we Francji czy w Niemczech. – Poczekajmy jednak na ogłoszenie tych propozycji przez rząd czy Zjednoczoną Prawicę – apeluje Piotr Duda.

- Skorzystaliby na tym ci zarabiający na poziomie minimalnego wynagrodzenia, ale również ci zarabiający 3-4 tys. zł brutto. To byłaby sprawiedliwość, bo oznaczałaby nie tylko, jak krzyczą od kilku lat politycy PSL, „emerytury bez podatku”, ale dla tysięcy pracowników zarabiających na poziomie minimalnego wynagrodzenia „płace bez podatku” – wskazuje Piotr Duda.


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura